Aqrokredit kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar üçün nəzərdə tutulmuşdur. Bu kredit növünün verilməsində məqsəd kənd təsərrüfatının inkişaf etməsi, daha da böyüməsi üçün sahibkarlara dəstək verməkdir.
Aqrokreditlər quşçuluq, maldarlıq, əkinçiliklə məşğul olan sahibkarlar üçün təklif olunur. Bu kreditdən sahibkar əkin, nəqliyyat, məhsul yığımı, texnika alışı kimi əsas ehtiyaclarının ödənilməsi üçün istifadə edilir.
Aqrokredit üçün təyin olunan kreditin faiz dərəcəsi 10-18%-dir. Unibank.az-dan 300.000 AZN-dək kənd təsərrüfatı kreditini alaraq biznesinizi daha da böyüdə bilərsiniz.
Əgər VÖEN sahibi olan sahibkarsınızsa, o zaman sizə təklif etdiyimiz Aqro kredit şərtləri ilə tanış olaraq güzəşt müddətli və girov tələb olunan kənd təsərrüfatı kreditini onlayn şəkildə sifariş verin. Digər kredit məhsulları üçün klik edə bilərsiniz.
Aqro kreditlər kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar və fermerlər üçün təqdim olunur. Kredit məbləği, faiz dərəcəsi və müddəti müştərinin fəaliyyət sahəsi, biznes planı və maliyyə imkanlarına əsasən müəyyən edilir. Güzəştli aqro kreditlər dövlət dəstəyi çərçivəsində daha sərfəli şərtlərlə təklif olunur.
Kənd təsərrüfatı kreditləri əsasən fermerlər, kənd təsərrüfatı məhsulları istehsalçıları, heyvandarlıq və bitkiçilik sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar üçün nəzərdə tutulub. Kreditin verilməsi üçün müraciət edən şəxsin kənd təsərrüfatı ilə məşğul olması vacibdir.